Banyo tadilatı nasıl yapılır. Günlük kişisel bakım temizliğin yapıldığı ıslak mekânlar olan banyolar, evlerimizin en yoğun kullanılan alanlarından biridir. Banyolar, bu yüzden her zaman kullanışlığı, görsel ve konforuyla beklentileri karşılaması gerekir. Yenilenmiş bir banyo evinize değer katar, stilini günceller ve mevcut ihtiyaçlarınıza daha iyi uyum sağlar.

Banyonuzu yenilemeye karar verdiniz. Peki, Banyo tadilatı nasıl yapılır? Banyo tadilatı nasıl olmalı?

BANYO TADİLATI PLANLAMA VE KEŞİF
Banyo tadilatında ilk adım olarak iyi bir planlama yapılması gerekir. Planlaman ne kadar iyi olursa, sonuç o kadar iyi olur. Banyo tadilatı sırasında ihtiyaçlarınızı bilmelisiniz. Yeni yerleşimi, nelere yapılacağını bilmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Banyonuzdaki küveti çıkartıp yerini duşakabin yapacaksanız bunun bilincinde olmalısınız.
Banyo tadilatı, banyo yenileme işlerini yaptıracağınız tadilat firmasından mekanın keşfini yaptırınız. Keşif sırasında, beklentilerinizi, banyoda yapmak istediğiniz değişiklikleri keşif yapan tadilat firması yetkilisiyle paylaşmalısınız.

BANYO YENİLEME PROJELENDİRME
Banyo tadilatını, banyo yenileme işlemeni yapacak olan firma, keşif sonrası, kullanıcının istek ve talepleri ile mekân şartlar doğrultusunda projelendirme çalışması yapılacaktır.Banyoda duşakabinin yeri, klozet şekli ve yeri, banyo dolabı ve çamaşır makinasının yeri, muslukların yeri, radyatör/panel türü ve yeri, ayna, aydınlatma elemanları ve prizlerin yerleri gibi parametrelerin belirlenmesi su, tesisat, elektrik ve gaz tesisatının döşenmesi için çok önemlidir.

özer dekorasyon banyo yenileme-banyo tadilat ankara

 

BANYO TADİLATI KIRIM İŞLEMLERİ

Projelendirdikten sonra artık banyodaki kırım işlemine geçilebilir. Eski malzemelerin ve kırım sırasında çıkan molozların dışarı çıkarılmasının ardından altyapı çalışmaları yapılır.

BANYO İZOLASYON VE TESİSATININ YENİLENMESİ
Kırım işlemlerinin ardından tesisat işlerine başlayabiliriz. Sıhhi tesisat önemli, zira gömme rezervuarı, bataryalar, radyatörler, havlupanların yerleşim yerine göre tesisat döşenir. Tesisat işlerinden sonra duvarda sıva uygulamasına geçilir. Tesisat işlemlerinden sonra sıva işlemine geçilir. Sıva işlemi önemli, duvarlardaki muhtemel pürüzler düzeltilmeli ve seramiğe hazır hale getirilmedir. Kaba sıva uygulaması tamamlandıktan sonra, banyo zemininde oluşmuş tesviye bozukluklarını gidermek ve su gideri için eğim vermek amacıyla şap uygulaması yapılır. Şap uygulaması tamamlanmadan atık su için gerekli yer sifonları yerleştirilir. Banyolar ıslak ve nemli zeminler olduğu için izolasyon işleri dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Su yalıtımı uygulaması yapılmadığı ya da hatalı yapıldığı takdirde gerek mevcut banyo, gerekse alt katta su sızıntısı ve rutubet gibi problemler ortaya çıkar. Bu ileride başınızı ağrıtabilir.

BANYO TADİLATI NASIL YAPILIR
Banyoda tadilat işlemleri devam ederken, kullanacağınız banyo dolabı, fayans ve seramik, batarya, klozet, duşakabin, aydınlatma ve aksesuarlar gibi banyo yapı malzemelerini seçip satın alabilirsiniz. Banyo mobilyaları ve diğer malzemeleri seçerken suya, neme ve buhara dayanıklı olmaları konusuna dikkat edilmeli.

FAYANS VE SERAMİK İŞLERİ

Sıva ve izolasyon işleminin ardından seramik ve fayans uygulama işlemine geçebiliriz. Dikkatli bir şekilde banyolarda fayans ve seramik işlerini tamamladıktan sonra derz dolgusu uygulanmalıdır.

 

MONTAJ VE İŞİN TAMAMLANMASI
Banyodaki tüm işlemler tamamlandıktan sonra, tesisatçı tarafından musluklar yerine takılır. Küvet, klozet, banyo dolapları projede planladığı gibi yerleştirilir. En son aşama olarak ise duşakabin monte edilir. Fayans ve seramik uygulamasından sonra dolap ve vitrifiye elemanlarının montaj süreci başlar. Banyolarda havalandırma, su ve elektrik tesisatına ilişkin boru, kablo, aydınlatma armatürleri gibi malzemelerin gizlenmesi için asma tavan uygulamasının giderek yaygınlaştığı görülmektedir. Genelde mekânda nem düzeyinin yüksek olmasından dolayı dayanımı yüksek olan metal asma tavan elemanları tercih edilir. Ayrıca mekân şartları uygun ise, doğal havalandırma ile pencere ve menfez düzenlenerek nemin dışarı atılması sağlanabilir. Işıklandırmayı banyo tadilatı nın makyajı olarak değerlendirebiliriz. İyi bir ışıklandırma, iyi yapılmış banyo tadilatı, banyo yenileme işlemi en iyi şekilde yansıtacaktır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN İLETİŞİM
Web: www.ozerdekorasyon.com
e-mail: ozerdekorasyon06@gmail.com
Tel: +90 539 683 6629

 

BANYO TADİLATI FİYATI
Banyo yenileme kaça mal olur, Banyo tadilatı fiyatı, Banyo tadilat hesaplama, Banyo Tadilat dekorasyon. Banyo tadilatı nasıl yapılır, Banyo tadilat, Banyo tadilatı hesaplama, Bir banyo kaça mal olur. BANYO TADİLATI KAÇA MAL OLUR Banyo tadilatı kaça mal olur, Taksitle  banyo tadilatı, Banyo yenileme fikirleri, Banyo tadilatı işçilik fiyatları. Banyo tadilatı yaptıranlar, Banyo yenileme fiyat, Banyo tadilatı kaç gün sürer, Banyo tadilatı yenileme maliyeti. BANYO TADİLATI İŞÇİLİK FİYATLARI Banyo maliyet hesaplama, Banyo tadilatı fiyatları, Banyo tadilat fiyatları, Banyo tadilat ustası, Banyo tadilatı işçilik fiyatları ANKARA BANYO YENİLEME Ankara banyo yenileme, Ucuza banyo yenileme, Banyo tadilat masrafı, Komple banyo yenileme fiyatları. Banyo tadilatı, Ucuz banyo, Komple banyo tadilat fiyatları, Komple banyo tadilatı, Banyo tadilat örnekleri Banyo tadilat teklif al, Banyo yenileme maliyeti, Banyoyu yenileme kaç mal ol.

Tadilat Ustası Ankara; ANKARA CANKAYA’DA HİZMET VERDİĞİMİZ NOKTALAR Merkez, Sİhhiye, Kİzİlay, Zafer, Övecler, Bahcelievler, Balgat, Söğütözü, Besevler, Emek, Dikmen, Oran, Yenisehir, Güvenpark, Cebeci, Anittepe, Topraklik, Kurtulus, Kirkkonaklar, Maltepe, Cayyolu, Ayranci, Yildiz, Hürriyet, Yüzüncüyil, Karakusunlar, Dikmen, Esat, Büyük Esat, Gaziosmanpasa (GOP), Bilkent, Bilkentplaza, Beytepe, Basinsitesi, Zafertepe, Kücükesat, Kavaklidere, Seyranbağlari, Sokullu, Cukurambar, 100. yil, Bakanliklar, Birlik Mahallesi, Tandoğan, Hürriyet, Söğütözü, TBMM, yüzüncüyil isci bloklari, Zafertepe ANKARA KECİÖREN’DE HİZMET VERDİĞİMİZ NOKTALAR; Keciören, Sanatoryum, Esertepe, Yayla, Etlik, İncirli, Kalaba, Ufuktepe, Sehitkubilay, Bağlum, Aktepe, Senlik, Güclükaya, Dutluk, Yükseltepe, Atapark, Ayvali, Subayevleri, Kizlarpinari, Kardesler, Kuscağiz, Siteler, Sentepe, Pursaklar, Hasköy, Ondokuz Mayis.  ANKARA YENİMAHALLE’DE HİZMET VERDİĞİMİZ NOKTALAR;
Atatürk Orman Ciftliği, Akin, İstasyon, Batikent, Cayyolu, Demetevler, İvedik Organize Sanayi, Karsiyaka, Susuz, Sentepe, Yakacik, Yenimahalle, Ostim, Sasmaz, Türkkonut, Ümitköy, Yasamkent, Konutkent, Yükseltepe. ANKARA MAMAK'DA HİZMET VERDİĞİMİZ NOKTALAR; Cebeci, Abidinpasa, Akdere, Tuzlucayir, Natoyolu, Saime Kadin, Yesilbayir, Kayas, Bogazici, Türközü, Kolej, İncesu, Dörtyol, Zerdalitepe, Demirlibahce, Gülveren, Hüseyingazi, Misket Mahallesi, ANKARA ALTİNDAĞ'DA HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER; Altindağ, Anafartalar, Aydinlikevler, Hasköy, Hisar, İskitler, Opera, Önder Mahallesi, Pecenek, Samanpazari, Siteler, Telsizler, Ulubey, Ulus, Yesilöz, Yildirim Beyazit Mahallesi, Diskapi Ankara. 
Ankara ev tadilatı; Ev dekorasyonu, Evimi yenilemek, Ev tadilatı firmaları, Dekorasyoncular, Ev dekorasyonu ustaları, Komple ev tadilati, Anahtar teslimi ev dekoru, Ev dekorasyon fiyatları tadilat, Ev tadilatı ustası, Ankara daire tadilatı;Daire dekorasyonu, Tadilatçılar, Daireyi yenilemek, Daire tadilatı firmaları, Daire dekorasyon, Komple daire tadilati, Anahtar teslimi daire dekoru, Daire dekorasyon fiyatları tadilat, Daire tadilat, Ankara ofis tadilatı; Ofis dekorasyonu, Ofisi yenilemek, Ofis tadilatı firmaları, Ofis dekorasyonu firması, Komple ofis tadilati, Anahtar teslimi ofis dekoru, Ofis dekorasyon fiyatları tadilat, Ofis tadilatı ustası, Ankara mutfak tadilatı; Mutfak dekorasyonu, Mutfak yenilemek, Mutfak tadilatı firmaları, Mutfak dekorasyon, Komple mutfak tadilati, Anahtar teslimi mutfak dekoru, Mutfak dekorasyon fiyatları tadilat, Mutfak tadilat, Ankara banyo tadilatı; Banyo dekorasyonu, Banyoyu yenilemek, Banyo tadilatı firmaları, Banyo dekorasyon ustası, Komple banyo tadilati, Anahtar teslimi Banyo dekoru, Banyo dekorasyon fiyatları tadilat, Banyo tadilat ustaları, Diğer Ankara İnşaat Tadilat Ustası Servislerimiz; Çatı Ustası, Çatıcı, Alçıpan Ustası, Alçıpancı, Tadilat, Boya Badana Ustasi, Boyacı, Duvar Ustasi, Duvarcı, İzolasyon Ustalari, İzolasyoncu, İnşaat Ustası, İnşaatçı, Su Tesisatı Ustasi, Tesisatçı, Tadilat Ankara, Yıkım Kırım İşleri, Granit Ustasi, Granitçi, Beton Şap Dökme, Mezar Yapimi, Taş Fırın Ustasi, Lambiri Uygulamasi, Lambirici, Bina-Yıkma, Dekorasyon, Mantolama Ustasi, Mantolamacı, Seramik Ustasi, Seramikçi, Kalebodur Ustasi, Kalebodurcu, Cammozaik Ustasi, Mozaikçi, Ankara, Kartonpiyer Ustasi, Kartonpiyerci, Stropiyer, Fayans Ustası, Fayansçı, Yikma, Kırma, Moloz Atımı, Molozu Taşıma, Molozunu Atma, Ytong Tuğla Örmesi, Ahşap Ustasi kategorilerde dekorasyon  Ankara usta desteğimiz vardır. Tadilat Örnekleri / Tadilatci Çesitleri / Dekorasyon Modelleri / Tadilat Tasarım Ustası Ankara; (Tadilatçı, Garantili Sertifikalı Ustalar, Ankara dekorasyon yaptırımı maliyetleri, Ankara’da alo tadilatci, Mutfak tadilatı, Ankara mutfağın dekorasyonunu yaptırmak, Ankaraun tadilatcisi, Ankarade dekorasyoncu lazım, Ankaraq tadilatci usta ara, Ev dekorasyonu, Ankara tadilatci kaliteli, Ankara  tadilatçi bulmak, Ucuz tadilatci Ankara, Hesapli dekorasyon Ankara, Komple Tadilatı yapan kaplama usta bul, Ankara tadilatci metrekare işçilik fiyatları, Ankara usta arıyorum, Ankara  daire tadilatı yaptıracak firmalar, Ankara banyoyu değiştirmek, Ustası, Banyo tadilatı, Ankara dekorasyoncu maliyeti, Ankara  banyonun yenilenmesi tamiri gerekiyor, Tadilat Ankara, Dekorasyoncu, Tek elden,)